Informacija

Istorija

Darželis „Giliukas“ – Lauko pedagogikos pradininkas Mažeikių rajone

Esame įsikūrę kvepiančio pušyno pakraštyje, kuris tapo mūsų įkvėpimu ir ugdymo šaltiniu. Darželio lokalizacija atvėrė duris į lauko pedagogiką. Ir ne tik. Tikslingas lauko edukacinių erdvių kūrimas, nuolatinis domėjimasis ugdymu „be sienų“ ir pastangos integruoti ugdymo procesą į lauko aplinką, pabrėžė lauko pedagogikos svarbą ir parodė, kokią vertę vaikams gali suteikti ugdymas gamtoje.

Inovacijos ir iššūkiai

2018-2019 mokslo metais pedagogų komanda priėmė iššūkį - organizuoti ugdymą lauke. Tai suteikė galimybę išbandyti lauko grupės formatą. Per metus patirti iššūkiai išmokė kūrybiškai spręsti sunkumus bei skatino siekti dar daugiau žinių. Mūsų patirtis ir įgytos žinios leido subrandinti idėją ir paversti ją realybe.

Naujos galimybės

2024 metų rudenį „Giliukas“ oficialiai atidaro lauko grupę, tapdamas pirmuoju Lauko grupės pradininku Mažeikių rajone. Tai žingsnis į priekį mūsų darželio istorijoje. Mes didžiuojamės galėdami būti šios svarbios iniciatyvos dalimi ir tęsti mūsų kelionę, kuriant prasmingą ir įtraukiantį ugdymą gamtoje.